úterý 20. června 2017

Návrat o skoro 9 kg lehčí

Krásné úterní ráno,
 
je to pár měsíců, možná i nějaký rok, co jsem se blogu nevěnovala. Nyní se to chystám zase napravit. Pořád jsem slibovala, že budu s tímto blogem hubnout. Od prvního příspěvku uběhlo pár let, možná i 5 let a nic. Myslím, že jsem ani nikdy nenapsala, žádný příspěvek, kde bych se zmiňovala o hubnutí, že jsem zhubla, o zdravější stravě, cvičení apod. Tento článek bude o tom, jak jsem před třemi měsíci změnila náhled na sebe a začala makat. Je to velmi stručně, protože se toho změnilo tolik, že by to bylo na několik stránek.
 
Přesně si pomatuji ten okamžik, kdy se to ve mě zlomilo a já si řekla, že již se na sebe nemohu dál dívat. Bylo to 13. března 2017, kdy jsem byla na návštěvě u své babičky a na stole leželo slepované linecké a já se tak dlouho na ně dívala, a v tu chvíli jsem si řekla, poslední sladká sušenka. Cestou domu jsem šla nakoupit si, co nejzdravější potraviny. Takže nákup obsahoval samou zeleninu, mozzarella, cottage, žitné pečivo, vysokoprocentní čokoládu apod. Začala jsem u zeleninových salátů, přestala jsem chodit na obědy do závodní jídelny, vynechala smažené, knedlíky a sladké. Po strašném hladu a absťáku po sladkém, se chutě po zhruba dvou až třech týdnech zklidnily. Ale já si uvědomila, že mi nestačí saláty, že mám hlad a že touto cestou u mě cesta nevede, MUSÍM SE HÝBAT. A pohyb jsem vzala razatně, hned jsem si koupila permanentku a začala chodit 3-4x týdně na walking. Toto byl stručně můj první měsíc. Váha se nehnula, docela jsem hladověla a měla totální nedostatek sladkého.
 
Cítila jsem, že potřebuji stimul. Takže když přišla na účet v dubnu výplata, objednala jsem si sportovní náramek FitBit Charge 2 (rezence bude později). Původně jsem dostala k velikonocům náramek ze Sportisima, ale byl úplně na nic, protože neměřil tep, ani nefungoval, jak by měl. Tak jsem ho šla vyreklamovat a rozhodla jsem se investovat vyšší částku do FitBit.  Jedním slovem PECKA. Samozřejmě, že když si koupíte náramek a nebudete se hýbat, tak Vám nic nepoví. Ale já v tu chvíli, kdy jsem si začala zaznamenávat nutriční hodnoty (byť někdy odhadnuté), tak jsem se nestačila divit. Jeden zákusek s kafíčkem mi pomalu nutričně nahradil plnohodnotné jídlo. Byl to šok pro mě, zjišťovat kolik kcal má můj oblíbený smažený sýr, pizza apod. ZAČALA JSEM CVIČIT, ABYCH MOHLA JÍST. Díky náramku, jsem zjistila, že když si půjdu večer zasportovat, můžu si s klidem dát i večeři. Nebo odpoledne čtvereček čokolády. Tato strategie na mě začala platit více, než salátkování a hladovění. Po dvou měsících jsem najednou měla dole cca 3,5 kg. Pro mě velký úspěch protože jsem nikdy snad nic neshodila. Zatím nejsem ve stádiu, kdy chci odkrývat z kolika kg hubnu. Ale při začátku hubnutí jsem se ani nezměřila, protože jsem nedoufala, že bych vydržela déle než 14 dní. Opak se stal pravdou. Velkým překvapením byla návštěva obchodního centra a zkoušení si triček, i po 3,5 kg dole jsem vypadala jinak. Nebyla mě i ta největší velikost v Reserved obeplá nebo malá, dokonce jsem mohla mít o velikost menší třičko. Sebevědomí hned stouplo. Tělo bylo zpevněnější.
 
Samozřejmě jsem potřebovala se sama motivovat, takže jsem vyrazila do Decatlonu, kde jsem si nakoupila spoustu triček, legín, čínky apod. A pořídila jsem si můj dávný sen KOLOBĚŽKU. Byl to náhlý nápad si pořídit koloběžku, protože jsem viděla někde reklamu, ale po přečtení diskuzí jsem se rozhodla zainvestovat více, než jsem měla v plánu a pořídila jsem si českou značku koloběžky Kostka (recenze později). Je to bomba. Každý mě říkal na co koloběžku, máš kolo. Ale toto je něco úplně jiného. Zapojíte všechny svaly, i ty o kterých jste ještě nevěděli, že je máte:) Ve třetím měsíci jsem se dostala do fáze "flákám jídlo, ale sportuji". Začala jsem opět chodit do jídelny na obědy, samozřejmě si nedám jako dříve omáčky s knedlíkem, smažený řízek, kynuté knedlíky apod. Snažím se vybírat pokrmy s rýží, kuskusem apod. Když vím, že mám chuť na nanuka, tak si dám, ale vím, že večer jdu cvičit. 13. června 2017 to byly tři měsíce od začátku a já mám dole cca 8,8 kg. Od příštího týdne se chystám si začít zase zdravěji vařit a připravovat si více pokrmů doma, teď na to nějak nebyl čas. Samozřejmě i hřeším. Dokonce jsem si dala za ty tři měsíce už dvakrát langoš smažený a prosáklý olejem, smažák s tatarkou a i zákusek apod. Ale hlídám si denní příjmy pomocí aplikace Fitbit.
 
Do prázdnin mám cíl mít dole 10 kg a do konce prázdnin bych chtěla cca 15kg dole, ale nevím zdali se podaří, protože období dovolených bude velké lákadlo :)

 Fotka vlevo je focena 7. června 2016 a fotka vpravo je focena 11. černa 2017
Fotka vlevo je z 9. června 2017 a fotka v pravo je z 14. února 2017

Žádné komentáře:

Okomentovat