pátek 18. srpna 2017

5 měsíců a skoro 16 kg dole


Dneska tu mám pro Vás článek ve kterém chci odpovědět na nejčastější otázky na které se mě známý nebo i cizí lidé nejčastěji ptají ohledně mé "nové" postavy. Doufám, že jsem zodpověděla otázky, které Vás zajímají. Pokud Vás zajímají další otázky tak mi napište třeba na instagramu:)
Jak se stalo, že jsi se dostala na takovou váhu? Prostě jsem začala na sobě makat a přemýšlet.
Ty nejíš? Tato otázka patří snad k těm nejčastějším na které se mi lidé ptají. Samozřejmě, že jím. A docela dost, ale hlídám si denní příjem kcal a zakládám si na pořádné snídani a obědu.
Kolik jsi zhubla, kolik jsi před změnou vážila a za jak dlouho se "zázrak" povedl? Váha ze které jsem začínala hubnout byla 103,5 kg dne 13. března 2017, nyní 18. srpna 2017 vážím 87,7 kg. Necelých 16 kg dole :) Měřím 178 cm.
Měla jsi stanovený cíl? Když jsem začínala hubnout neměla jsem vůbec daný cíl, protože jsem nevěřila, že bych zhubla nějaké to kilo, ale když začala kila padat, tak jsem si cíle začala dávat, nejdříve byl cíl pod 100 kg se dostat, pak pod 90 kg, pak byl cíl do kámoščiné svatby (2. září) mít dole 15 kg. Nyní mám cíl shodit do Vánoc dalších 10 kg.
Bereš nějaké podpůrné doplňky? Ze začátku jsem vůbec nic neužívala. Po zhruba dvou měsících jsem začala užívat před cvičením carnitin a spalovač od Ladylab. Nyní jsem dostala k narozeninám spalovač Granát, tak mám za sebou dva dny užívání.
Máte dispozice v rodině? V rodině vždy z otcovi strany jsme byly pořádný „moravský ženský, krev a mlíko“, i taťka měl dlouho nadváhu, již od dětství, ale když mu před dvěma lety lékaři zjistily cukrovku druhého stupně, kousl se a začal sportovat, nejíst sladké a jíst menší porce, podařilo se mu nakonec během zhubnou 35 kg a cukrovka mu klesla tak, že nemusí brát léky.
Kdy a proč jsi se rozhodla to změnit? První stimul byl právě ten, že se taťkovi ve 49 letech podařilo zhubnout a já začala poslouchat, narážky, že když se chce, tak to jde v každém věku. Dalším stimulem byl fakt, že jsem nastoupila do kanceláře, kde nemám vůbec žádný pohyb, takže s mojí dřívější životosprávou a množstvím jídla, bych za pár měsíců neprošla dveřmi kanceláře. A nebudu lhát, že jsem se na sebe nemohla podívat, natož se někde svléknout.
Jak jsi na to šla? Důležité u mě bylo začít. Takže to bylo rozhodnutí ze dne na den,kdy jsem si v neděli šla nakoupit zdravější potraviny, jako byla zelenina, ovoce, mléčné výrobky, hlavně s nízkým obsahem tuku, cukru a druhý den jsem začala vyhledávat na internetu různé rady, typy, pomocníky, cvičení, sportovní aplikace. Začala jsem cvičit a hned ne dvakrát týdně, ale zhruba třikrát čtyřikrát. K obědu zeleninové saláty, ovoce ke svačině. Po zhruba měsíci jsem zjistila, že to nejde být o zeleninových salátech, protože jsem měla hlad, byla jsem nervózní a také jsem za tu dřinu se chtěla odměnit. Koupila jsem si dva mé pomocníky – koloběžku a chytrý náramek s měřičem tepové frekvence. Hlídání kalorií a pitného režimu mě najednou pohltilo a já zjistila, že mám nízký příjem a vysoký výdej a navíc mě nebavilo vymýšlet každý den, co uvařit na druhý den. Začala jsem znovu chodit do závodní jídelny v práci, ale vybírala jsem si jídla s rýží, kuskusem, bulgurem, salátem nebo občas i bramborem. K snídani jsem si o víkendech vařila ovesnou kaši s kostkou hořké čokolády, chia semínky nebo ovocem. Ve všední dny jsem si dávala bílý jogurt a müsli i když obsahuje dost cukru, ale k snídani na start dne, jsem to neřešila. Svačiny ranní i odpolední většinou ovoce. I když odpolední svačiny dost odbývám, protože i když si něco dám cca tři hodiny před cvičením je mi dost těžko. Večeře po cvičení byla dost rozmanitá, podle toho kolik mi ještě zbývalo do denního příjmu i podle hladu. Najednou po více jak měsíci šla váha dolů, tělo nehladovělo, nebyla jsem nervózní.
Bylo to těžké nebo lehké? Bylo to hodně těžké a do teď je. Vyhýbala jsem se pekárnám, cukrárnám a dalším nezdravým podnikům velkým obloukem. Při sportu jsem kolikrát skrývala slzy a tolikrát mi proběhla hlavou otázka, má to cenu? Teď už vím, že má. 
Jak shazuješ kila sportem? Sporty, kterými se mi to povedlo jsou: walking, trx, pump fx, deepwork, tenis, běh, koloběžka, jumping, body action, kolo. Samozřejmě některé sporty provozuji častěji a některé hodně málo.
Podporovalo tě okolí? Mám několik kamarádů, kteří se mnou buď sportují nebo mě podporují slovně. Ale jsou i někteří, který spíš hatí moje úsilí a přemlouvají, tak si dej vždyť je to jen „malý zákusek“, ale nevidí kolik dřiny a potu mě „malý zákusek“ stojí.
Co bylo nejtěžší? Nejtěžší bylo tělu odepřít sladké sušenky, nápoje, dorty apod. Měla jsem špatné nálady a byla jsem hodně nervózní a podrážděna z tak rychlého úbytku cukru. Těžké také bylo navyknout tělo na jakýkoli pohyb a sport, vše mě bolelo a cítila jsem se bez energie. 
Jaký je život s novým tělem? Určitě sebevědomější J Užívám si každý kompliment, týkající se postavy, protože jsem je v životě neslyšela J
Co se změnilo? Změnil se můj pohled na potraviny a stravu. Nikdy bych neřekla, jak dlouho se spaluje nějaký můj nezdravý oblíbený pokrm. Samozřejmě také hřeším, ale vždy se mi to musí vejít do mého denního příjmu a ještě jsi většinou jdu zasportovat.
Změnila se jen váha a tedy postava nebo i zdravotní stav? V době, kdy jsem začala hubnout jsem žádné velké zdravotní komplikace neměla, spíš se dostavily obavy z toho, že by mě mohla být také diagnostikována cukrovka ke které máme v rodině předpoklad nebo by se mi mohl vrátit vysoký cholesterol, který jsem měla jako tříleté dítě.
Co bys poradila těm, co na tom jsou podobně? Určitě se nevzdávat po měsíci cvičení a zdravější stravy, když Vám váha ukáže o dvě kila více. Stalo se mi to také, ale je to normální stav, kdy tělo reaguje na změnu. Chce to vydržet, ale když se podaří shodit nějaké kilo, tak určitě Váš to bude motivovat k dalším a dalším kilogramům dole.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat